Модернізований літак “Руслан”, який 11 липня бачили в небі над Києвом, перемістили до Німеччини після кількарічної модернізації. Про це поінформувала у Facebook компанія “Антонов”.
“АТ “Антонов” завершило складний багаторічний проєкт із глибокої модернізації одного зі своїх легендарних транспортних літаків Ан-124-100 серійний №0706. 11 липня 2025 року “Руслан” безпечно переміщено до Німеччини”, – ідеться в повідомленні.
У компанії зазначили, що цей літак, виготовлений 1994 року, має більше ніж 21 тис. льотних годин і понад 5,5 тис. польотів. Роботу з його глибокої модернізації розпочали 2021 року. Її мета – заміна основного комплектовання, яке виготовляли у країні-агресорі Росії, на сучасне комплектовання західного й українського виробництва.
Через повномасштабну агресію РФ 2022 року роботи частково зупинили, на той момент літак був у розібраному стані, розповіли в компанії. Однак вдалося відновити роботи й завершити модернізацію в червні 2025 року.
“Релокація “Руслана” стала не просто технічним рішенням, а символом стійкості, професіоналізму та єдності українських авіабудівників. Вдосконалений “Руслан” продовжить літати й служити Україні вже на міжнародному напрямку”, – зазначили в АТ “Антонов”.
У компанії додали, що її авіаційний парк зараз – у безпечних умовах.
АТ «#АНТОНОВ» завершило складний багаторічний проєкт із глибокої модернізації одного зі своїх легендарних транспортних літаків #Ан124-100.
Детальніше – https://t.co/9azGMTAUSU pic.twitter.com/cmWmYQxYhU
— ANTONOV Company 🇺🇦 (@AntonovCompany) July 16, 2025 Контекст
24 лютого 2022 року, після початку повномасштабного російського вторгнення, Україна закрила повітряний простір для цивільної авіації.
Європейська організація з безпеки аеронавігації у квітні 2023 року опублікувала прогноз, за яким обмеження для цивільної авіації в Україні, Молдові, Білорусі й частині Росії, імовірно, діятимуть до 2029 року.
Український повітряний простір відкриють одразу після завершення воєнних дій і перемоги Збройних сил України, заявили в компанії “Украерорух”.
У небі над Київською областю 11 липня пролетів літак, соцмережами ширилися відео його польоту. За даними онлайн-сервісу Flightradar24, літак летів із позивним PTNPNH2 (ПТН ПНХ2).