Заступник голови обласної військової адміністрації Ростислав Пріцак наголосив, що масштабування проєкту означає ще більше якісної підтримки постраждалих громад та їхніх мешканців.
«Посилення співпраці, залучення нових ресурсів, робота з донорами й обмін досвідом – усе це сприятиме сталому відновленню прифронтових регіонів, а також закладе міцні основи для післявоєнної відбудови та розвитку наших громад», – зауважив Ростислав Пріцак.
За його словами, на старті проєкту Перечин посилив партнерство з Краматорськом і Білозерським, що в Донецькій області. На другому етапі наші громади співпрацюватимуть ще з 15 громадами-форпостами Дніпровщини, Донеччини, Чернігівщини, Харківщини та Херсонщини.
Вони об’єднують зусилля задля всебічної підтримки через гуманітарну, соціальну, технічну, фінансову допомогу, спільні культурні, освітні, спортивні й інші ініціативи для зміцнення стійкості та розвитку.
Відбулися вже перші візити представників від Закарпаття до громад-форпостів та підписання відповідних меморандумів про співпрацю в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».
Нові партнерства громад виглядають так :
Ужгородська – Костянтинівська (Донеччина)
Мукачівська – Сіверська (Донеччина)
Тячівська – Лиманська (Донеччина)
Чинадіївська – Юр’ївська (Дніпровщина)
Батівська – Михайло-Коцюбинська (Чернігівщина)
Ясінянська – Куликівська (Чернігівщина), Часовоярська (Донеччина)
Великолучківська – Петропавлівська (Дніпровщина)
Холмківська – Новодонецька (Донеччина)
Нересницька – Іллінівська (Донеччина)
Зарічанська – Комарська (Донеччина)
Оноківська – Сіверська (Донеччина)
Великобичківська – Роганська (Харківщина)
Кам’янська – Новопокровська (Дніпровщина), Званівська (Донеччина)
Дубриницько-Малоберезнянська – Сіверська (Донеччина)
Чопська – Білозерська (Херсонщина).