В Україні всі державні службовці, посадовці та інші відповідальні особи зобов’язані щороку подавати декларацію про свої доходи та майно. Раніше цей процес здійснювався шляхом заповнення паперових бланків, але нині він переведений у цифровий формат. Інформація з декларацій загальнодоступна для громадян, за винятком конфіденційних даних, таких як місце проживання, дата народження, ідентифікаційний номер, адреси реєстрації та нерухомого майна. Тому пошук декларації по прізвищу відтепер доступний для всіх пересічних громадян.
Які відомості про доходи та майно посадовців є в електронної декларації?
Обов’язок декларування статків та прибутків закріплений у чинному законодавстві, що регулює діяльність державної служби та заходи боротьби з корупцією.
Щорічна декларація про доходи та майно має чітко визначену структуру, яка включає такі розділи:
- період, за який подається декларація;
- відомості про декларанта та членів його сім’ї;
- нерухоме майно, що перебуває у власності, та форма його володіння;
- транспортні засоби — марка, модель, дата набуття прав власності;
- інші види цінного рухомого майна;
- цінні папери, дорогоцінності, фінансові активи;
- заощадження в національній та іноземній валютах;
- доходи від основної професійної діяльності та інших видів зайнятості.
Електронний формат декларації передбачає розширений перелік пунктів, зокрема: членство в громадських організаціях, наявність коштовностей (вартість яких перевищує 100 мінімальних зарплат) та об’єкти незавершеного будівництва, нематеріальні активи тощо.
Перегляд декларація про доходи державного службовця — це можливість отримати повну інформацію про статки посадовців
Якщо ви хочете отримати достовірну інформацію про статки посадовців та переглянути декларації чиновників, електронний каталог декларацій YouControl надасть вам доступ до актуальних даних про їхні доходи та майно, які вони щорічно звітують перед державними органами.
У системі YouControl ви можете знайти відомості про всі задекларовані активи та фінансові надходження українських посадовців, які виконують функції державного або місцевого управління. Зокрема, тут можна перевірити:
- чи подавала особа електронну декларацію до антикорупційного агентства;
- зв’язки декларанта з іншими особами та організаціями;
- чи має особа статус громадського діяча.
Завдяки цим даним можна виявити корупційні схеми, викрити факти незаконного збагачення чиновників та їхніх родичів. Використовуйте каталог електронних декларацій YouControl, щоб дізнатися правду!
03 квітня 2025р.