Вода – основа життя. Бо ж якщо без їжі ми можемо протриматися місяць-два, то без води – лише кілька днів. Проте не вся вода однакова. Часто, користуючись водопровідною або неякісною водою з акваматів, ми навіть не замислюємося про наслідки, які можуть бути для нашого організму. А дарма. Позаяк якість води безпосередньо впливає на наше здоров'я, самопочуття, і навіть смак наших улюблених страв.
Саме тому ідеальним рішенням є використання артезіанської води. До речі, замовити воду на hz-voda.com.ua буде дуже вдалим рішенням, бо ж і якість належна, і ціни прийнятні, і доставка – як швейцарський годинник.
Чому саме артезіанська вода?
Артезіанську воду добувають з глибоких свердловин (як правило, йдеться про 100-300 метрів), які надійно захищені природними геологічними шарами.
Серед основних переваг:
- Мікробіологічна чистота.
Адже глибина захищає воду від різноманітних забруднень з поверхні.
- Природний мінеральний склад.
Йдеться про кальцій, магній, натрій, які містяться у природних пропорціях і які дуже корисні для організму.
- Природній смак.
І жодних вам хлорних ноток чи присмаку заліза.
Якщо простими словами, то це саме та вода, яку безпечно використовувати для щоденного пиття, заварювання чай, готування їжі (і для маленьких дітей у тому числі).
Що не кажи, та страви, які готуються на артезіанській воді, мають дуже насичений смак, а організм їх засвоює в рази краще.
А тепер поговоримо про воду з центрального трубопроводу та неякісне рішення з акваматів.
Вода з крана: ілюзія безпеки
На перший погляд може здатися, що централізоване водопостачання – це зручно і безпечно, мовляв, воду з крана можна пити, варити супи, заварювати каву-чай. Але насправді, якщо заглибитися в це питання, картина стає не такою вже і райдужною.
У водопровідній воді, навіть після очищення, можуть залишатися:
- Хлор. Це дезінфікуючий засіб, який підприємства-постачальники використовують для обробки води, але в той же час така вода негативно впливає на мікрофлору кишечника;
- Важкі метали. Часто у воді з крана містяться свинець, мідь, інші метали, бо, як правило, воду постачають застарілими трубопроводами, тому ризики завжди високі;
- Іржа та осад. Які непрохані «друзі» зазвичай з’являються після нічного застою води у трубах.
Гадаєте, якщо прокип’ятити воду, то все можна вирішити? А ні. Можливо, хлор випарується, а бактерії загинуть, але важкі метали-то залишаються. Тому смачний борщ, приготований навіть на прокип’яченій воді, може призвести до проблем зі здоров’ям.
Вода з акваматів: прозоре – це ще не чисте
Останнім часом неабиякої популярності набуває покупка води з вуличних автоматів, які ще називають акваматами. Безумовно, це зручно, дешево, і, як правило, не потрібно далеко йти. Але питання якості такої води завжди відкрите.
На жаль, контроль за чистотою резервуарів і фільтрів в акваматах проводять не так часто, як хотілося б, і не завжди сумлінно. У літню спеку вода в апаратах може «зацвісти», з’являються бактерії, грибки, а в окремих випадках навіть кишкова паличка. І знову йдеться про ризики для здоров’ям: від розладів травлення до серйозних отруєнь.
Висновок: здоров’я – у склянці чистої води
Збалансоване харчування, прискіпливий підхід до вибору продуктів – все це стало нормою для нас нормою. Бо, погодьтеся, хочеться і салату з овочів без всілякої «хімії», і запеченого м’яса, щоб було свіжим і безпечним, а зранку – каші безглютенової.
Аналогічний підхід має бути і до води, яка є основою нашого харчування. Низька ж якість води може перекреслити всі наші старання і турботу про себе й своїх рідних.
І якщо вже інвестувати у своє здоров’я – почніть зі склянки чистої і якісної води. Обирайте артезіанську воду від надійного постачальника – і не лише для пиття, а й для приготування їжі.
Це дуже вдала інвестиція інвестиція, яка завжди окупується у вигляді енергії, хорошого самопочуття і бадьорості.
10 липня 2025р.