Повернувшись із передової, закарпатські гвардійці проходять декомпресію. Це – перший етап психологічної реабілітації.
Він допомагає військовим адаптуватися до безпечного середовища після виконання бойових завдань.
Ще нещодавно ці чоловіки щодня ризикували своїм життям і здоров’ям на фронті. Кожен день і кожен крок ніс небезпеку. А сьогодні реабілітація на гірській базі серед Карпатських лісів дала їм можливість відпочити, відновити сили і насолодитися тишею і природою.
Гвардійці займалися арт-терапією, йогою і медитацією, спортивними і настільними іграми та плавали в басейні, відвідували сауну, грати в більярд. З поверненням з фронту привітав гвардійців відомий музикант вокаліст гурту «Шабля» Володимир Ейгензеер і виконав для бійців свої хіти. Все це створило атмосферу спокою, тепла та підтримки.
«Мені все дуже сподобалося, особливо гори та природа. Тут відчуваєш, як відновлюються сили. Я зрозумів, наскільки важливо те, що ми робимо. Наша служба допомагає захищати Батьківщину, і саме завдяки цьому такі місця залишаються вільними для відвідин усіх українців. Це надихає і додає мотивації», – поділився своїми враженнями солдат Віталій на псевдо Ронін.
За словами психологів, такі програми є важливими для відновлення психоемоційного стану бійців. Під час перебування в пансіонаті фахівці організовували дебрифінги, де військовослужбовці могли висловити свої переживання. Психологи застосовували техніки біосугестивної терапії для зняття стресу, а також проводили консультації за протоколом TRiM.
«Декомпресія – це ключовий етап адаптації після повернення з бойових завдань. Важливо, що він проходить у природному середовищі. Тут можна відновити сили, відчути підтримку та подбати про себе», – зазначила начальниця відділення психологічного забезпечення Наталія Мацинятин.
Після завершення програми військові отримали можливість провести час із рідними, що є не менш важливим для їхнього повного відновлення.
НГУ в Закарпатській області