Колективне звернення, яке ініційоване громадськістю Закарпаття та зібрало понад 500 підписів всього за 3 доби, перебуває на розгляді у Спеціалізованій екологічній прокуратурі Офісу Генпрокурора. Серед вимог – зупинити злочин на полонині Руна (Рівна) та звільнити очільника закарпатської екопрокуратури Івана Форгачі, який злочинно бездіє.
Як повідомили джерела в правоохоронних органах, колективне звернення було зареєстроване в Офісі Генпрокурора 30 червня (вх.№ 163600-25) і направлено на розгляд керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генпрокурора Бориса Індиченка.
Як повідомляло Закарпаття онлайн раніше, серед основних вимог звернення:
-
зупинити незаконне будівництво вітряків та доріг для важкої техніки через охоронювані законом вікові праліси, що триває з квітня без екологічного висновку на полонині Руна (Рівна);
-
звільнити очільника закарпатської екопрокуратури Івана Форгачі, який злочинно бездіє.
Збір підписів під відкритим колективним зверненням стартував у вівторок, 24 червня, і всього за 3 доби було зібрало понад 500 підписів.
Серед підписантів військовослужбовці ЗСУ, ветерани російсько-української війни, науковці, викладачі, митці, лікарі, представники екологічної, наукової, туристичної та спортивної спільноти, правники, журналісти, працівники з різних галузей та просто небайдужі громадяни України.
Нагадаємо, всупереч закону, без обов'язкового в такому випадку позитивного висновку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України про оцінку впливу на довкілля краматорський забудовник вже залив фундамент під 2 вітряки із 30-ти запланованих на полонині Руна і понад 200 ВЕС, запланованих на більшості гірських полонин Закарпаття, які остаточно знищать природу Карпат.
Станом на початок липня незаконні будівельні роботи тривають і екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна, а Держекоінспекція Закарпаття, тим часом, мовчки спостерігає і не надає акт перевірки законності будівництва.
Ще в січні 2025 року Міндовкілля зупинило розгляд документів з ОВД щодо забудови полонини Руна (Рівна) вітряками. Однак, всупереч прямій законодавчій забороні розпочинати будівництво до отримання позитивного екологічного висновку з ОВД, визначеній в ч.4 ст.3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», будівництво вітряків розпочалось і триває по сьогоднішній день.
Проте екологи зафіксували продовження незаконних будівельних робіт на Руні, а у Тур’є-Реметах місцеві депутати "порізали" майже 10 га під дороги, які передають у оренду компанії екснардепа Єфімова та готуються прийняти останні земельні рішення на користь ВЕС.
ДО ТЕМИ:
19 червня суд визнав бездіяльність Ужгородської окружної прокуратури та зобов'язав розпочати слідство по злочинах на полонині Руна
Від нового генпрокурора Кравченка колективно вимагають зупинити злочин на Руні та звільнити очільника закарпатської екопрокуратури Форгачі
ВІДЕОФАКТ. Держекоінспекція Закарпаття мовчки спостерігає, допоки полонину Руну нищать?
Ігноруючи військових та екоактивістів, Тур'є-Реметівська сільрада "миттєво" "легалізувала" самовільно захоплену "Вітропарками" землю на Руні (ФОТО, ВІДЕО)
Грінпіс в Україні підтримав екологічний рух по захисту Руни та право громадян захищати її без "пресингу"
10 червня ігноруючи військових та екоактивістів, Тур’є-Реметівська сільрада «миттєво» «легалізувала» самовільно захоплену «Вітропарками» землю на Руні
2-3 червня за наслідками зустрічей в прокуратурі екоактивісти констатують бездіяльність правоохоронців щодо "вітрякового" злочину на полонині Руна.
27 травня Міндовкілля видало наказ на перевірку забудови полонини Руна вітряками.
23 травня в Ужгороді екоактивісти пікетували Держекоінспекцію за бездіяльність щодо «фіксації екозлочину» на полонині Руна
14 травня «Українська Природоохоронна Група» публічно закликала Держекоінспекцію та керівництво Міндовкілля провести перевірку на полонині Руна.
30 квітня поліція відкрила кримінальне провадження за зверненнями громадян щодо земляних і будівельних робіт під вітряки на полонині Руна.
28 квітня на полонині Руна екологи зафіксували продовження незаконних будівельних робіт, правоохоронці далі бездіють
18 квітня Офіс Генерального прокурора України повідомив, що за фактом знищення на Закарпатті пралісів під дорогу для вітропарку Єфімова-Мкртчана також розпочато кримінальне провадження.
17 квітня «Жахливо, шакали, жесть, страшно»: закарпатці про будівництво ВЕС, яке незаконно розпочалося на полонині Руна
15 квітня WWF-Україна закликає Міндовкілля та Генеральну прокуратуру України притягнути винних до відповідальності за вирубку пралісу під лісову дорогу для ВЕС, оприлюднивши супутникові карти в лісництві «Шипот»
7 квітня WWF-Україна закликає ДП “Ліси України” анулювати лісорубні квитки на рубку в межах пралісу в Карпатах
25 лютого у Тур’є-Реметах місцеві депутати «порізали» майже 10 га під дороги, які передають у оренду компанії екснардепа Єфімова
22 січня 2025 року Міндовкілля зупинило розгляд документів з ОВД щодо забудови полонини Руна (Рівна) вітряками.
Закарпаття онлайн
02 липня 2025р.