Вибираючи заклад вищої чи фахової передвищої освіти для навчання, абітурієнт має перевірити наявність у нього ліцензії на здійснення освітньої діяльності. Також важливо дізнатися про наявність і терміни акредитації освітньої програми, на яку планується вступити.
Таку інформацію, а також способи перевірки наявності ліцензії та акредитації, підготувала Служба освітнього омбудсмена.
Інформацію про наявність ліцензії та акредитації можна отримати через Єдину електронну базу з питань освіти (ЄДЕБО), де оприлюднено всі необхідні дані про заклади освіти. Для закладів вищої освіти доступний перелік всіх акредитаційних сертифікатів на сервісі NAQA.Registry.
Абітурієнт повинен перевірити наявність документів, що підтверджують ліцензування та акредитацію, щоб уникнути проблем з отриманням диплома. У Службі освітнього омбудсмена зазначають, що були випадки, коли студенти, провчившись кілька років, не могли отримати диплом, оскільки їхня освітня програма не була акредитована.
Також варто враховувати, що акредитація може бути дійсною на момент вступу, але закінчитися до моменту випуску. Це можна спрогнозувати, перевіривши термін дії сертифіката акредитації програми, який також зазначається в електронній базі ЄДЕБО.
«Диплом видається тільки в разі, якщо освітня програма акредитована і сертифікат про акредитацію дійсний на момент випуску», — підкреслили в Службі освітнього омбудсмена.
Нагадаємо і 7 порад випускникам для успішного НМТ від 200-бальників