На Закарпатті влада та бізнес обговорили створення безбар’єрного туризму. У рамках платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася нарада, присвячена питанням безбар’єрності в туристичній галузі регіону. У заході взяли участь понад 70 представників Закарпатської ОВА, райдержадміністрацій, громад, організацій та підприємців.
Перший заступник голови Закарпатської ОВА Василь Іванчо підкреслив важливість об’єднання зусиль для впровадження необхідних заходів зі створення безбар’єрного простору в туристичному секторі області. Очільниця Управління туризму та курортів Закарпатської ОДА Маріанна Готра наголосила, що забезпечення безбар’єрності є одним із ключових завдань для України, особливо для закладів оздоровлення та відпочинку, які повинні бути доступними для всіх, зокрема для людей з обмеженою мобільністю.
Учасникам наради розповіли про Національну стратегію створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року та ознайомили з методичними рекомендаціями щодо облаштування інклюзивного середовища в закладах HoReCa. Фахівцям туристичного супроводу наголосили на необхідності надання інформації в доступних форматах для осіб з інвалідністю, таких як переклад жестовою мовою, субтитрування та аудіокоментування.
Голова громадської організації «Безбар’єрне Закарпаття» Руслан Проценко розповів про інструменти для створення безбар’єрного простору. Координаторка програми ментального здоров’я «Ти як?» Таїсія Симочко поділилася знаннями про етику спілкування з людьми, які мають бойовий досвід. Евеліна Химич розповіла про безбар’єрність у національному природному парку «Зачарований край», а гід-екскурсовод Юрій Зизич представив безбар’єрні туристичні маршрути та тури вихідного дня для військовослужбовців.
За результатами моніторингу Міністерства відновлення за 2023 рік, Закарпатська область отримала середній рівень безбар’єрності, де 46% об’єктів фізичного оточення та послуг визнано частково безбар’єрними.