Після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупантів у лютому 2022 року стало значно більше українців, котрі потребують соціальної допомоги. Про це перша заступниця міністра соціальної політики України Дарія Марчак заявила “Радіо Свобода” в інтерв’ю, яке опублікували 8 липня.
Журналістка запитала, “наскільки збільшилася кількість людей з початку війни, які потребують соціальної підтримки, зокрема від міністерства”.
“Насправді кількість таких людей, на жаль, збільшилася критично. І ключове – що і профіль людей, які сьогодні мають такі ознаки вразливості, дуже сильно змінився”, – відповіла заступниця міністра.
Вона зазначила, що до повномасштабного вторгнення найбільша вразливість часто була пов’язана з інвалідністю з дитинства чи набутою вже з віком “унаслідок зношення організму”.
“Але сьогодні ми бачимо, що в нас величезна кількість – це люди, які страждають від атак, і в них відбуваються дуже суттєві порушення організму. Це діти, які втрачають батьків. Це родини, які втрачають домівки. І ось такі категорії, як люди з інвалідністю, які стали суттєво молодшими тепер, діти, які втрачають батьків, і внутрішньо переміщені особи, звичайно, родини наших загиблих воїнів, – це ті всі великі, масштабні категорії, які сьогодні найшвидше, найтерміновіше потребують втручання держави”, – пояснила Марчак.
Вона навела приклад із внутрішньо переміщеними особами, яких в Україні 3,5 млн.
“Із них 1,1 млн – це ті люди, які є найуразливішими, тому що вони однозначно не мають ані власного житла, мають дуже низькі доходи, часто не в змозі отримувати, самостійно оплачувати свою оренду. Тобто це люди, які сьогодні отримують державну допомогу, виплату на проживання. Але це такі найбільш вразливі категорії”, – підкреслила Марчак.