В Україні ухвалили рішення про зняття грифу “секретно” з геологічної інформації про надра. Про це повідомила міністерка захисту довкілля і природних ресурсів Світлана Гринчук під час форуму, інформує Liga 27 червня.
За її словами, у жодній цивілізованій країні вже такого підходу немає і “Україна також пішла цим шляхом”, скасувавши гриф.
Гринчук додала, що зараз завершують усі бюрократичні процедури, щоб інвестори могли вільно працювати з інформацією про українські надра.
Вона наголосила, що велика частина геологічних даних накопичувалася ще з 1960−1970-х років і досі є лише в паперовому вигляді, що значно обмежує привабливість українського сектору природних ресурсів для інвесторів.
Зараз Міндовкілля вже оцифрувало 6 тис. книг із геологічною інформацією і нещодавно підписало угоду про другий етап, у межах якого планують оцифрувати ще 60 тис., вказала міністерка.
Окрім того, за словами Гринчук, разом із Мінекономіки уряд напрацював перелік стратегічних і критичних мінералів – із фокусом на потреби ЄС і США. Також розроблено механізми, за якими права на їхнє розроблення будуть передавати через аукціони або угоди про розподіл продукції.
Очікують, що уряд затвердить ці документи найближчими тижнями, зазначила Гринчук.
Контекст
13 лютого Європейська бізнес-асоціація (ЄБА) звернулася до Кабінету Міністрів із проханням розсекретити інформацію про поклади корисних копалин в Україні, повідомила пресслужба ЄБА. У зверненні йдеться, що “такі встановлені законодавством обмеження перешкоджають укладенню міжнародних угод у сфері надрокористування та ускладнюють співпрацю зі стратегічними партнерами”.