Нещодавно в Києві відбувся Grand Pitch Day – фінальний захід другого сезону освітньо-грантової програми “Траєкторія”, яка підтримує ветеранів та сім’ї військовослужбовців у започаткуванні та розвитку власного бізнесу. Серед переможців, що отримали фінансову підтримку, опинилися п’ять учасників з Ужгорода.
До фіналу пройшли десять підприємців, які презентували свої бізнес-ідеї журі, змагаючись за головні нагороди: 1 000 000 гривень у категорії “Початківець у бізнесі” та 2 000 000 гривень у категорії “Досвідчений підприємець”. Загалом, ще 17 мільйонів гривень фінансової підтримки отримали учасники, які успішно завершили навчання в межах Спільного та Інтенсивного лекторіїв.
Програма вже демонструє значні результати: учасники другого сезону зареєстрували 65 нових ФОПів та 1 ТОВ, а також створили 106 робочих місць.
У другому сезоні “Траєкторії” взяли участь 1 052 підприємці. Вони навчалися у Спільному лекторії – онлайн-форматі, що дозволяв опановувати основи підприємництва (від фінансового менеджменту до цифровізації та маркетингу) у зручному темпі. Додатково, 442 учасники пройшли Інтенсивний лекторій на базі одного з 11 центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес.
За результатами навчання 66 учасників отримали фінансування: 44 підприємці-початківці залучили по 200 000 гривень, 20 досвідчених підприємців – по 400 000 гривень, і двоє учасників Спільного лекторію – по 100 000 гривень.
Ужгородські переможці та їхні проєкти:
- Оксана Смирнова – залучила 200 000 гривень на розвиток дизайн-студії 3D-друку, яка спеціалізуватиметься на створенні персоналізованих сувенірів, дизайнерських прикрас, інтер’єрних предметів, ігор та унікальних виробів за індивідуальними замовленнями.
- Антоніна Сторчак – отримала 200 000 гривень для свого б’юті-простору “Lamy by Antonina”, де жінки можуть отримати якісні косметологічні послуги, розслабитися та відновити внутрішню рівновагу.
- Тетяна Мостова – залучила 200 000 гривень на створення унікальних розвивальних книг на липучках. Ці книги поєднують гру та навчання, допомагаючи дітям дошкільного й молодшого шкільного віку розвивати дрібну моторику, логіку, мовлення та увагу.
- Геннадій Збандут – ветеран, який отримав 200 000 гривень на відкриття кабінету естетичного масажу в Ужгороді. Серед його послуг – ліфтинг обличчя та тіла, кінезіотейпування, блейд-терапія, SPA-процедури та лазерна епіляція. Геннадій прагне допомагати людям відновлювати внутрішню рівновагу через тілесну терапію.
- Максим Стукало – засновник проєкту “Mandry in UA”, що пропонує оренду будинків на колесах для комфортного сімейного відпочинку або короткострокової реабілітації військових у мальовничих куточках України. Формат “все включено” забезпечує повну мобільність і автономність. Максим отримав 400 000 гривень та змагався за 2 000 000 гривень на Grand Pitch Day.
Підтримка ветеранів – стратегічне завдання
Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України, наголосив: “Підтримка ветеранів, військовослужбовців та членів їхніх родин – це стратегічне завдання держави. Ми маємо створювати нові можливості для їх реалізації, реінтеграції та розвитку. Щоб кожен міг опановувати потрібні навички, інструменти для розвитку, будувати бізнес і знаходити себе в нових ролях. Саме тому важливо запускати й підтримувати освітньо-грантові програми, як-от «Траєкторії». Це про новий формат навчання та розвитку підприємництва“.
Освітньо-грантову програму “Траєкторія 2” реалізувала мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, за фінансового сприяння Уряду Японії та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, Mastercard, UKRSIBBANK BNP Paribas Group і мережі мультимаркетів “Аврора”.