«Зелені скарби Закарпаття»: стартував масштабний проєкт для розвитку екоосвіти серед дітей
Ужгородська громадська організація «Щасливі діти» розпочала реалізацію нового освітньо-пізнавального проєкту під назвою «Зелені скарби Закарпаття». Його мета — формування екологічної свідомості у молоді, популяризація унікальної природи Карпат і розвиток природничої педагогіки.
Проєкт триватиме цілий рік і втілюватиметься у співпраці зі словацькими партнерами — організацією Machaon International та Словацькою асоціацією гірських провідників. Ініціатива реалізується в межах Програми Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна, що фінансується Європейським Союзом у рамках політики згуртування на 2021–2027 роки.
Менеджерка проєкту Людмила Сюзева розповіла, що ключові завдання – це залучення молоді до охорони природи, поглиблення знань про екосистеми та біорізноманіття, а також створення національної методології природничого навчання на основі європейського досвіду.
Протягом реалізації проєкту буде проведено:
-
серію літніх денних таборів в Ужгороді;
-
заняття екоклубу у селищі Ясіня;
-
створення та показ ековистави;
-
онлайн-конкурс «Карпатський сторітелінг»;
-
природничі тури, походи та екскурсії.
Особлива увага приділяється інтерактивному підходу: під час заходів діти вчитимуться пізнавати природу через всі органи чуття — в лісі, у горах, просто неба. Також буде підготовлено 25 авторських історій про природні пам’ятки Закарпаття, що підкреслюють унікальність регіону.
Ще одним важливим результатом проєкту стане методологія природничої педагогіки, розроблена на основі практик нацпарків «Баварський ліс» (Німеччина) та «Шумава» (Чехія). У межах цієї роботи ГО «Щасливі діти» створить 50 інтерактивних ігор, які зможуть використовувати екскурсоводи, педагоги та природоохоронці в освітніх турах.
Після завершення проєкту методологія буде презентована публічно, а для освітян і природничих фахівців проведуть спеціальні тренінги щодо її впровадження.