Згідно з кодексом системи розподілу, споживачі електроенергії, які встановлюють генеруючі установки (сонячні електростанції), в тому числі установки зберігання електроенергії, зобов’язані письмово повідомити про факт встановлення та приєднання (підключення) такої генеруючої установки оператора системи розподілу ПрАТ «Закарпаттяобленерго».
А у разі встановлення генеруючої установки з можливістю відпуску електричної енергії, виробленої такою генеруючою установкою, в електричну мережу ОСР та їх користувачів активним споживачем до відповідної заяви також потрібно додати однолінійну схема приєднання (підключення) генеруючої установки.
Чому потрібно повідомляти ОСР про встановлення СЕС?
В умовах воєнного стану необхідно здійснювати максимальний контроль за енергосистемою. Неналежне підключення СЕС без погодження з ОСР може спричинити:
•? ?порушення стабільності електромереж;
•? ?виникнення аварійних ситуацій;
•? ?перебої в енергопостачанні інших споживачів.
Як повідомити оператора системи розподілу?
Повідомити ОСР потрібно шляхом заповнення відповідної заяви передбаченої кодексом, взірці якої розміщені на офіційному сайті товариства:
– шаблон заяви про встановлення генеруючої установки споживачем можна переглянути за посиланням: https://zakarpat.energy/about/news/23138587/
– взірець заповнення заяви про встановлення генеруючої установки споживачем також подано на сайті.
Оформлену належним чином заяву споживач-власник такої установки повинен передати до ПрАТ «Закарпаттяобленерго» в один з способів:
– до Сервісного центру за адресою: 89412, Україна, Закарпатська обл.,
Ужгородський р-н., с. Оноківці, вул. Головна, 57;
– надіслати поштою за вказано адресою;
– надіслати електронною поштою: [email protected]
Про факт встановлення таких установок необхідно повідомити ОСР одразу після проведення монтажу.
Важливо! Споживачі зобов’язані повідомити ПрАТ «Закарпаттяобленерго» про встановлення згаданих установок незалежно від того, чи будуть здійснювати продаж електроенергії в електромережу за різними механізмами (активний споживач, зелений тариф), чи використовуватимуть такі установки для задоволення власних потреб.
Адміністрація ПрАТ «Закарпаттяобленерго».