З 1 жовтня 2025 року набирає чинності вимога до компаній, які мають ліцензію на торгівлю пальним, алкоголем, тютюном тощо забезпечити середню щомісячну зарплату працівників на рівні не нижче двох мінімальних зарплат (16 000 грн).
Про це інформує пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.
Попри незначне підняття рівня зарплат працівникам ресторанної галузі Львова – в середньому всього на 10% – місту таки вдалося досягти позитивної динаміки у зростанні прозорості в оплаті праці. Лише за три місяці до міського бюджету додатково надійшло близько 1,5 мільйони гривень. Такі результати повторного аналізу роботи ресторанів у місті, які презентувала сьогодні на засіданні виконавчого комітету директорка департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Інна Свистун. На засідання також запросили представників ресторанного бізнесу, податкової та бюро економічної безпеки.
«За останні три місяці ми бачимо незначну, але позитивну динаміку: ресторатори підняли офіційний рівень зарплати, а також збільшили кількість працівників, бо ми розуміємо, що заклад, площею 200 квадратних метрів не може обслуговувати 4-5 працівників. Офіційний рівень зарплати, в середньому по галузі, підняли на 10%, а кількість офіційно працевлаштованих працівників збільшилася на 5%. Є заклади, які підняли рівень зарплати на понад 140%, але на сьогодні вона становить менше ніж 10 тисяч гривень.
Багатих львівських рестораторів упіймали на мінімізації зарплат працівників. Хто і скільки приховує
В цілому для галузі – ці зміни є незначними та непомітними, але для бюджету міста вони дуже важливі. Бо це додатково 1,5 мільйона від сплати податків за працівників, які працевлаштовані в цих закладах. І це лише за три місяці. Для нас це багато, якщо рахувати, скільки це дронів та іншої техніки для підтримки наших Збройних сил. Ми дуже підтримуємо і дякуємо тим закладам, які на сьогодні підіймають рівень заробітної плати, офіційно і прозоро платять податки.
Якщо дивитися на оголошення на work.ua – то середня зарплата в цій галузі 26,5 тисяч гривень. Офіційно ж – від понад 7 до понад 14 тисяч гривень. Бачимо, що є великий розрив між офіційною і фактичною зарплатою. Ми розуміємо, що зараз ситуація складна, бізнесу важко, і ми вдячні за цей крок назустріч, але звертаємо увагу, що все ж таки на сьогодні офіційна зарплата працівників є далекою від тої, яку пропонують», – наголошує Інна Свистун.
Найбільше зарплату працівників підняли заклади:
«Тітонька Софі» збільшили зарплату на 143% – з 3 тис. грн до майже 8 тис. грн.
Churrasco Grill&Wine на Валовій – підняли майже вдвічі рівень зарплати працівникам (+46,8%) – з 9,5 до 14 тис. грн;
«Гопак» – на 54% зросла зарплата (з майже 6 до 9 тис. грн);
«Винотека Львів» – збільшили оплату праці на майже 35% (з 8 до 11 тис. грн);
Ресторан «Бачевських» – збільшили рівень зарплати на 15,6% (середня зарплата зараз 12,8 тис. грн).
Щодо найбільшої мережі ресторанів «Фест», то вони збільшили кількість працівників (+ 13%) та підняли рівень заробітної плати до 14,5 тис. грн (+5%).
Водночас більшість закладів досі виплачують заробітну плату працівникам менш як 10 тис. грн.
«Бюджет Львова на 65-70% складається з надходжень податків на доходи з фізичних осіб, тому дуже важливо, щоб заклади громадського харчування сплачували податки за найманих працівників. Бо мова йде про забезпечення функціонування міста. І недоотримання тих коштів від заробітної плати працівників ресторанної сфери ставить під загрозу фінансування критичних витрат з бюджету міста», – зауважив перший заступник міського голови Андрій Москаленко.
Важливо: З 1 жовтня 2025 року набирає чинності вимога до компаній, які мають ліцензію на торгівлю пальним, алкоголем, тютюном тощо забезпечити середню щомісячну зарплату працівників на рівні не нижче двох мінімальних зарплат (16 000 грн).
Якщо ця вимога не виконується 3 місяці поспіль – ліцензію можуть скасувати.
Додамо, що новий порівняльний аналіз діяльності ресторанів на території Львівської МТГ проводили за період з 1 квітня до 1 серпня цього року. Дослідили 66 закладів. За даними work.ua, середня заробітна плата в них коливається від 24,5 до 26,5 тис. грн, а офіційно – від 7800 гривень до 14500 гривень.
До слова, попередня зустріч з рестораторами відбулась в червні 2025 року.
Нагадаємо, у Львівській міській раді постійно моніторять рівень оплати праці працівників різних сфер, зокрема працівників мережевих продуктових ритейлерів та готелів. У мерії наголошують на необхідності вести бізнес чесно і прозоро, сплачувати податки та офіційно працевлаштовувати людей. Бо від цього залежить наповнення бюджету громади, з якого фінансують життєдіяльність міста та допомогу ЗСУ.
Раніше співзасновник “Холдингу емоцій “!Fest” Юрій Назарук повідомляв, що 50 ресторанів закривають і продають у центрі й середмісті Львова.
Нагадаємо, у Львові закрилися три ресторани.
Додамо, у 60 ресторанах «Холдингу емоцій «!FEST» 2000 працівників отримували зарплату в конвертах
Читайте також: Львівські ресторатори, які виросли за каденції Садового, незаконно вирубали понад 100 віковічних дерев
DailyLviv.com