Частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі станом на 1 червня 2025 року скоротилася до 27,9%, або на 2,4 відсоткових пункта порівняно з показником на початок року
Як змінилася частка непрацюючих кредитів у банківському секторі — НБУ Фото: bank.gov.ua
Про це повідомив Національний банк України у своєму Telegram.
Обсяг NPL за цей період скоротився на 8,1 млрд грн до 385,1 млрд грн, або на 2,1%. Натомість обсяг валових кредитів у банках зріс на 82,5 млрд грн, або на 6,4%.
Ключовими чинниками скорочення частки NPL стали списання непрацюючих кредитів і надання нових кредитів високої якості.
Частка NPL за кредитами фізичних осіб скоротилася до 14,1%, бізнесу — до 36,0%.
Скорочення частки NPL зафіксовано в усіх групах банків:
- у приватних українських банках та банках з іноземним капіталом — до 9,8%;
- у державних банках — до 40,5%.
Цікаве по темі: НБУ схвалив Білу книгу з управління ESG-ризиками у фінсекторі
Без урахування боргів колишніх власників АТ КБ «ПриватБанк» та старих боргів державних банків частка NPL станом на 1 червня 2025 року становить 16,7%.
Напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну частка NPL в українських банках стало скорочувалася з 2018 року: з 55% до 27% станом на 1 березня 2022 року.
Нагадаємо, що Нацбанк вніс зміни до системи контролю за діяльністю банків у сфері готівкового обігу. Зокрема, регулятор уточнив та доповнив вимоги до організації та порядку проведення Національним банком планових і позапланових виїзних перевірок банків з питань готівкового обігу.
Раніше ми писали, що НБУ здійснив черговий крок до наближення нормативно-правових актів Національного банку у сфері банківського регулювання до стандартів ЄС та встановив мінімальне значення коефіцієнта левериджу для банків та банківських груп на рівні 3%.
Крім того, НБУ за результатами щорічного перегляду показників діяльності банків за встановленими критеріями підтвердив статус системної важливості для 15 установ, що були в цьому переліку у 2024 році, та додав до переліку АТ «Ідея Банк».
Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:
НБУ опублікував Звіт про фінансову стабільність
НБУ хоче змінити вимоги до деяких фінустанов
НБУ оновлює перелік бенчмарк-ОВПД для банків